Tiems, kas domisi medžiais ir krūmais, Skinderiškio parko, esančio Kėdainių rajone, ko gero, pristatinėti nereikia. Tai tarsi dendrologų Meka Lietuvoje. Nors mūsų šalyje yra ir didesnių bei gausesnių dendrologinių kolekcijų, bet šis parkas yra unikalus. Unikalus tuo, kad jį įkūrė, rinko augalus iš viso pasaulio (dažniausiai sėklomis) ir iki šių dienų prižiūri vienas žmogus – miškininkas Kęstutis Kaltenis, ką tik paminėjęs garbingą 80-metį. Parkas unikalus ir kolekcijos dydžiu – šiuo metu jame auga daugiau nei 1300 taksonų (rūšių, veislių, formų ir atmainų) medžių bei krūmų, iš kurių 1150 yra lapuočiai ir 150 spygliuočių. Dendrologine verte ir dydžiu parkas prilygsta botanikos sodui, jis yra saugomas valstybės kaip gamtos paveldo objektas. 1993 m. K.Kalteniui skirta Valdo Adamkaus vardo premija už parko įkūrimą ir išpuoselėjimą. Žinoma, dabar parką jis prižiūri ne vienas, nes vien jo plotas yra net 125 ha, iš kurių beveik 30 ha sudaro užtvankos vandenys.
Pats parkas įkurtas 1971 m., nors augalus jo įkūrėjas pradėjo rinkti dar anksčiau. Augalai parke sugrupuoti pagal geografinius regionus: Europos, Eurazijos, Šiaurės Amerikos, Vidurinės Azijos ir kitus. Parkas įsikūręs šalia Šušvės upės, jame gausu tvenkinių su salelėmis ir pusiasaliais. Taip pat parke yra nemažai didelių akmenų-riedulių. Pačiame parko centre įrengta vieta pramogoms: scena, mediniai stalai ir suolai, apžvalgos aikštelė, laužavietė. Parke pastatyta įvairių medinių skulptūrų. Į parką nuolat atvyksta žmonės – atšvęsti šeimos ar įmonės švenčių, ar tiesiog pasivaikščioti.
Skinderiškio dendrologinis parkas gražus visais metų laikais, tiek pavasarį, kai viskas žydi (ypač magnolijos); tiek vasarą; tiek rudenį, kai augalai nusidažo įvairiausiomis spalvomis; tiek žiemą. Tad jeigu niekada nesate buvę parke – būtinai užsukite pasigėrėti augalais, tvenkiniais, rieduliais ir skulptūromis.