Pirmasis namelis yra pastatomas arba pakabinamas, o antrąjį galima įsmeigti, nes yra kotas. Viršutiniąją namelio dalį, kurioje yra daugybė įvairių skylučių ir ertmių, rinksis naudingieji vabalai, o apatinėje gali apsistoti spalvingieji drugeliai. Drugelių namelis skirtas pritraukti dieninius arba naktinius drugius ir skatinantis biologinę įvairovę. Durelėse esantys du pailgi plyšiai pritaikyti būtent drugelių sparnams, kad jie galėtų patekti į vidų. Namelyje drugeliai gali slėptis nuo lietaus ar darganoto oro, naktiniai drugiai ten praleis dieną, o dieniniai – naktį. Iš vabzdžių gali užsukti pasisvečiuoti laukinės bitės ir kamanės, vorai, boružės, auksaakės, žygiai, žiedmusės, plėšriosios blakės bei kiti naudingi ar reti vabzdžiai.

Kai kurie vabzdžiai (boružės, auksaakės) atkeliauja ir į mūsų namų vidų, tad viešbutį vabzdžiams galima laikyti ir balkone ar net kambaryje, jei dažnai atveriami langai. Namelis turėtų stovėti kiek nuošaliau nuo žmonių veiklos, gali būti ir pavėsyje, ir saulėtoje vietoje – nuo to priklausys, kokios vabzdžių rūšys jame apsigyvens. Drugeliai, laukinės bitės ir boružėlės labiau mėgsta saulėtas vietas su žydinčiais augalais, o auslindos, vorai ar žygiai renkasi pavėsį ir drėgnesnes vietas. Namelį reikia pastatyti arba pakabinti tvirtai, kad vėjas jo nejudintų. Geriausia jį pastatyti taip, kad ant namelio priekio nekristų tiesioginiai krituliai – lietus ar sniegas, nes dauguma vabzdžių nemėgsta sušlapti. Kad ir kaip būtų smalsu, nekrapštykite namelio, norėdami pažiūrėti ar jame kas nors apsigyveno, nes kaip ir kiekviename viešbutyje  jo gyventojai taip pat nemėgsta būti trukdomi.

Namelio gaminimui naudojamos tik natūralios gamtinės medžiagos, kurių ertmės ir plyšiai tampa saugiu prieglobsčiu vabzdžiams. Jis neapdorotos dažais, lakais, impregnuojamomis ar kitomis cheminėmis medžiagomis. Kuo įvairesnė viešbučio sudėtis, tuo daugiau vabzdžių rūšių ten apsigyvens, nes kiekvienas vabzdys mėgsta skirtingą aplinką: šakas ir šakeles, medieną ar jos drožles, šieną ar šiaudus, nendres, kankorėžius, sausą žolę, molį ir t.t.

Vabzdžių nameliai turi kelias paskirtis: kaip vabzdžio vystymuisi tinkama buveinė ar kaip žiemojimui tinkama vieta, kaip slėptuvė dienos ar nakties metu. Tai ir gyvasis edukacinis kampelis, kurio dėka galima mokytis stebėti ir pažinti gamtą, ja rūpintis. Be to, vabzdžių viešbutis puikiai papuoš jūsų aplinką, kur bestovėtų – sode, kieme ar balkone.

Vabzdžių viešbučiai yra populiari gamtosauginė bei edukacinė priemonė visame pasaulyje, kur rūpinamasi gamta ir jos išsaugojimu. Paprastai juos įkurdina parkuose, soduose bei visur, kur tik būna vabzdžių, o jų būna beveik visur. Jie gali būti statomi ir kambariuose. Šių namelių tikslas – skatinti biologinę įvairovę, kuri sparčiai mažėja dėl žmogaus veiklos. Gamtoje nėra naudingų ir nenaudingų gyvūnų, augalų ar kitų organizmų, nes jie visi būtini nenutrūkstam gyvybės ratui. Tik dažnai dėl žmonių veiklos sutrikdomi natūralūs procesai, tad rūšių nuolat mažėja. Nuo gausios biologinės įvairovės priklauso žmonijos gerovė ir ateitis, o juk vabzdžiai pasaulyje sudaro net 90 proc. visų gyvūnų rūšių !

Vabzdžiai namelyje apsigyvens ne iš karto, rūšių daugės palaipsniui. Jeigu šį viešbutį laikysite lauke, tai kartu su vabzdžiais jame gali apsigyventi įvairūs grybai, kerpės, samanos, dumbliai ar moliuskai – taip prisidėsite prie bioįvairovės išsaugojimo. Namelio turiniui susigulėjus arba pūvant, vieni gyventojai jį paliks, bet atsikraustys kiti, tad viešbučio sudėtis nuolat keisis. Tad kai kieme kelsite inkilą ar lesyklą paukščiams, neužmirškite pastatykite ir namelio vabzdžiams.