Šiandien, kovo 25 dieną švenčiama sena lietuvių šventė Gandrinės, skirta gandrų sugrįžimui. Apytikriai šią dieną seniau parskrisdavo gandrai. Šiemet pirmieji gandrai Lietuvoje pasirodė jau prieš kelias savaites. Šią dieną buvo įvairių burtų ir prietarų. Būdavo manoma, kad gandras grįždamas ant uodegos parneša kielę, kuri išspardo paskutinius žiemos ledus.
Dar sakydavo, kad geras ženklas šią dieną pamatyti gandrą, ypač pirmą kartą šiais metais. Pamatytas gandras gali daug nulemti visiems ateinantiems metams. Jei pirmą kartą pamatai gandrą skrendantį – tai visus metus būsi energingas ir darbingas, o jei tupintį – viskas eisis iš lėto. Dažni burtai būdavo susiję su vedybomis: netekėjusios merginoms skrendantis gandras reikšdavo būsimas vedybas.
Pagonybės laikais ši diena buvo tarsi Naujųjų metų pradžia, gamtos atgimimas. Tas laikais buvo tikima, kad gyvatės (kirmiai) po žemę ritinėja savo karalienės karūną ir taip žadina gamtą. Dar sakydavo, kad šią dieną meškos keliasi iš guolio po žiemos miego.
Senovėje šią dieną buvo draudžiama taisyti tvoras, kalti bet kokius kuolus, vežti malkas ar pagalius iš miško, kad neparsivežtų gyvačių. Nepatartina ko nors skolinti, nes gyvuliai susirgs.