Kam teko būti Kipre, greičiausiai pastebėjo, kad šioje saloje gausu kačių. Mūsų eros pradžioje ten nebuvo nei vienos katės, bet III-ame mūsų eros šimtmetyje Kipre prasidėjo baisi sausra ir visoje saloje priviso daugybė nuodingų gyvačių. Daugelis gyventojų paliko savo namus ir išsikėlė iš salos, bijodami gyvačių. Kipro valdovo Didžiojo Konstantino motina Elena, kuri vėliau buvo paskelbta šventąja, nurodė atgabenti 1000 kačių iš Egipto ir Palestinos, kurios kovotų gyvatėmis. Katės savo misiją atliko, sumedžiojusios daugybę nuodingų roplių.
Elena gyveno Agios Nikolaos (šv. Mikalojus, Kipre jis laikomas kačių globėjas) Gaton Convent vienuolyne, pastatytame 327 m.e.m. Po sėkmingos kačių medžioklės daugelis kačių apsigyveno šiame vienuolyne, kuris randasi Akrotiri pusiasalyje, bet tuo metu buvo vadinamas Kačių pusiasaliu. Katės vienuolyne tebegyvena iki šiol. Ryte vienuolės varpo dūžių pagalba jas kviečia maitintis, po to jas išsiunčia vykdyti savo darbo – gaudyti gyvačių. Šiuo metu čia gyvena 6 vienuolės ir apie 70 kačių. Žmonės atveža benames kates ir vienuolės jas priima. Šis vienuolynas ir kačių prieglauda išlaikoma savivaldybės, bet didžiąją dalį sudaro paaukojimai.
Katės iki šių dienų gaudo gyvates, todėl dažna iš jų yra randuota, sužeista koja ar pusaklė – tai jų nepaliaujamos kovos prieš gyvates rezultatas. Visame Kipre vietiniai gyventojai rūpinasi katėmis ir jų neskriaudžia. Katės Kipre gerokai sumažina ir naminių graužikų kiekį.