Labiausiai tam tinka klevo lapai, nes, ko gero, nei vieno medžio lapai rudenį nenusidažo tokiomis ugninėmis spalvomis kaip klevo. Be to, klevo medžiai jie auga visur, o jų lapai – vieni iš didžiausių.
Lapus rinkite ne tik kuo spalvingesnius, bet ir kuo stambesnius, nes iš mažų lapelių bus sunkiau susukti „gėles“. Vienai gėlytei paprastai užtenka 10–15 lapų, o kuo daugiau pagaminsite tokių „gėlių“ – tuo puošnesnę sukursite iš jų puokštę. Tinka ne tik ugninių spalvų – geltonos, raudonos ar oranžinės, bet ir žalios spalvos lapai. Taip pat reikės siūlų, kuriais surišite puokšteles, tad geriausia, jei siūlai bus neryškios spalvos ir nekris į akis.
Lapai turėtų būti švieži, t.y. nukritę nuo medžio ir ne sausi, nes kuriant gėlytes iš sudžiūvusių lapų šie tiesiog trupės. Jeigu parke prisirinkote lapų ir neturite laiko tą pačią dieną iš jų pasigaminti „gėlių“ – sudėkite juos drėgnus į polietileninį maišelį ir padėkite vėsiai į šaldytuvą ar tiesiog lauke pavėsyje.
„Gėlių“ iš klevo lapų gaminimas yra labai paprastas: perlenkite lapą pusiau gerąja puse į viršų ir susukite ritinėliu, tarsi siūlus vyniotumėte į kamuoliuką. Taip toliau vyniokite kitus lapus vieną ant kito. Stipriai ir stangriai spausti nereikia, o geriau laisviau, netgi galima specialiai lapus paglamžyti ir suraukšlėti, kad „gėlės žiedas“ būtų kuo panašesnes į tikrą žiedą.
Kai jau atrodys, kad „žiedas“ yra pakankamo dydžio – stipriai suspauskite jo apačią ir tvirtai siūlu apvyniokite „žiedo“ apačią – išeis tarsi gėlės kotelis. Užriškite siūlą, nukirpkite ir… štai turite rudeninę gėlę ! Pirmieji kūrinėliai galbūt, bus netobuli, bet padarysite kelis tokius – tapsite tikru profesionalu (-e). Nebijokite eksperimentuoti su spalvomis – vienas gėlytes galite daryti tik iš vienos spalvos lapų, pvz., geltonų, o kitas pamaišyti: viduriuką iš raudonų, o išorę, pvz., iš žalių lapų ir t.t. Vėliau šias „gėles“ galima surišti į puokštę, dar galima papildomai papuošti nesusuktais lapais ar kokiomis nors kitomis rudens gėlėmis, – fantazijai ribų nėra.
Žinoma, tokios „gėlės“ yra trumpaamžės, bet už tai jos nieko nekainuoja! Be to, jų kūryba suteikia daug smagių kūrybinių emocijų, ypač jei jas kursite kartu su vaikais, nes šie ypač moka džiaugtis mielomis gyvenimo smulkmenomis. Tad net ir trumpai bevaikštinėsite parke – pasidžiaukite rudens spalvomis, prisirinkite saują kaštonų ar klevų lapų ir susikurkite spalvingą „gėlę“ iš jų – tada ir rudens darganos atrodys ne tokios niūrios.