Japoninis maumedis (Larix kaempferi), kaip jau sako jo pavadinimas natūraliai auga tik Japonijoje, ir tik Hondo salos kalnuose. Užauga iki 30-35 m aukščio medžiu. Jo laja plati, kūgio formos. Spygliai iki 3,5-4 cm ilgio, ypač švelnūs, melsvai žalios spalvos - pagal tai jį lengviau atskirti nuo mums įprastinio europinio maumedžio. Kaip ir visų maumedžių rudenį spygliai pageltonuoja ir nukrenta. Kankorėžiukai gražūs, visai nedideli, apvalūs ir 2-3 cm skersmens, atsivėrę panašūs į miniatiūrines rožytes. Sėklos rudos, 3,5-4 mm dydžio, su sparneliu. Spygliai pradeda skleistis šiek tiek anksčiau už europinio maumedžio - balandžio viduryje ar antroje pusėje. Subrendusios sėklos iš kankorėžių byrėti pradeda vasaros pabaigoje arba rudenį, o patys kankorėžiai dar gan ilgai kabo ant šakelių.

Auga vidutiniškai sparčiai, kiek lėčiau nei europinis maumedis. Išgyvena iki 300-400 metų. Šaknų sistema gan gili, tad atsparus stipriems vėjams. Mėgsta atviras, drėgnokas (bet ne šlapias), saulėtas vietas, gan derlingą dirvožemį. Šaltomis žiemomis gali kiek apšalti. Japoninis maumedis dėl ilgų ir melsvai žalių puošnių spyglių yra puošnesnis nei europinis maumedis, bet ir lepesnis.

Nemažas medis auga VDU Kauno botanikos sode, Bačkonių dvaro sodyboje, Girionių parke ir kitur. Sodybose paprastai auginamos žemaūgės veislės 'Stiff Weeping' svyrančia laja, 'Diana' raitytomis šakomis ir kt.

Japoninis maumedis (Larix kaempferi)
Japoninis maumedis Kauno botanikos sode