Paprastasis kadagys (Juniperus communis) - savaiminis mūsų krašto spygliuotis, neužaugantis aukštu. Paprastai pasiekia 3-5 m aukštį, rečiau - virš 10 m. Šiuo metu pats aukščiausias Lietuvos kadagys, siekiantis virš 12 m auga Kaltanėnuose, Švenčionių r. Gali išgyventi kelis šimtus metų.

Paprastasis kadagys gali augti tiek medžiu, tiek šakotu krūmu. Įdomu tai, kad augalas yra dvinamis, t.y. būna atskiri vyriški ir moteriški individai. "Vyrukai" paprastai auga aukštesni ir siauresne laja nei "moteriškės", kurios sunokina tamsius kankorėžius, dar vadinamus uogomis. Kadagiai mėgsta lengvą ir smėlingą, nederlingą ir sausą dirvą, tad dažniausiai ir auga Pietų Lietuvoje.

Paprastieji kadagiai nuo seno vertinami dėl vitaminingų, vaistingų ir aromatingų uogų, naudojamų kaip maisto ir gėrimų pagardinimui, t.p. medicinoje ir kosmetikoje. Iš kvapnios ir kietos medienos gaminami smulkūs dirbiniai, iš spyglių - eterinis aliejus. Labai sveika pabūti kadagyne, nes lakūs kadagių fitoncidai grynina ir valo orą, veikia dezinfekuojančiai, naikina mikrobus ir bakterijas.

Šalia Kauno Arlaviškėse yra įspūdingas kadagių slėnis - botaninis draustinis.

PAPRASTASIS KADAGYS (Juniperus communis)
PAPRASTASIS KADAGYS (Juniperus communis)
PAPRASTASIS KADAGYS (Juniperus communis), sėklos
PAPRASTASIS KADAGYS (Juniperus communis), sėklos
Kadagių slėnis Arlaviškėse
Kadagių slėnis Arlaviškėse